Modul EET pro Magento

Ahoj, nevíte někdo jak je na tom řešení elektronické evidence tržeb pro Magento? V březnu 2017 by měly do EET spadnout v rámci druhé vlny (maloobchod, velkoobchod) i eshopy, které poskytují platbu hotově při osobním odběru / dobírku / online platební brány (PayPal, GoPay apod.) a platby kartou (GBWebPay, Monebookers, platební brány bank apod.).

Pár zákazníků už se mne na to ptalo. Sám na takový modul a studium té šílené dokumentace ministerstva financí nemám kapacity (časové ani technické knowhow). Možná by bylo dobré se jako komunita spojit a vytvořit něco pro M1. Co vy na to? Samozřejmě jde o věc, kterou si zákazníci budou muset zaplatit (třeba v podobě licence modulu). Začal někdo něco kolem toho řešit?

1 Like

No, díky za připomenutí, řešit to budeme muset :slight_smile: Takže bych nás rád zapojil do diskuze…

Včera jsem četl https://www.souki.cz/eet-pro-eshopy-je-postavene-na-hlavu

Jj taky jsem to četl. Je to hroznej průšvih a bude to mít nedozírný následky. Ten pán, co sedí na financích, nevidí ani na desetinu možných souvislostí a návazností. Já dneska cítil povinnost a musel shrnout EET v souvislosti s ecommerce na blogu.

Za 4 měsíce to přijde a modul EET pro Magento stále není. Budou skutečně všichni prodávat na dobírku a převodem nebo se někde něco rýsuje? Na blogu jsem popsal hotová řešení open source EET klienta v PHP, který je dostupný na GitHubu. Aktuálně bych tak viděl největší práci v nějaké architektuře řešení a nasazení hotového klienta do Magenta v podobě modulu. Nešel by do toho někdo? Co na to Jaro?

Částečnou inspirací pro případného tvůrce by mohl být modul pro chorvatskou legislativu od Inchoo: https://github.com/ajzele/Inchoo_Fiskalizacija.

Super úlovek Jindro, myslim, že teď už to nemůže být tak těžký. Je knihovna pro český API, pro inspiraci i řešení pro Magento - byť s chorvatským API. Já bych to nějak zbastlil asi, ale moc se mi nechce pak doporučovat něco “zbastlenýho na koleni”. Jsou tu určitě větší kapacity v rámci Magento best practise vývoje …

Tak možná se nad námi slituje sám Andrej a společně s koalicí EET pro eshopy odpíská. Lepší dárek k vánocům by si Magenťák mohl jen těžko představit :slight_smile: BABIŠ CHCE VYJMOUT ESHOPY Z EET

1 Like

Jojo: http://byznys.ihned.cz/c1-65528950-babis-hodla-s-eet-ustoupit-e-shopum-koalicnim-partnerum-navrhne-vyjimku-pro-prodeje-pres-internet

Nicméně ty SW firmy, co to už vyvynuli, nebo vyvýjej, musej mít fakt radost…

http://byznys.ihned.cz/c1-65528950-babis-hodla-s-eet-ustoupit-e-shopum-koalicnim-partnerum-navrhne-vyjimku-pro-prodeje-pres-internet

No nic, alespoň o starost míň :slight_smile:

Obávám se, že se nám to vrací do hry :frowning: Viz. http://www.podnikatel.cz/clanky/e-shopy-maji-smulu-od-1-brezna-spadnou-pod-eet/ a situace kolem hlasování o pozměňovacím návrhu k EET v rámci daňového balíčku. Takže teď je situace tak na 90%, že EET pro eshopy bude platit od 3. března. Po 10. lednu budeme moudřejší a mít jistotu (třeba se stane zázrak). Každopádně se tak vracím k mé otázce, co s tím uděláme :slight_smile: Dost se toho děsím, protože podle argumentace a výkladu Vetyšky z APEKu prakticky není možné splnit zákonou povinnost tak, jak je v zákoně popsaná. Tj. ikdybychom mohli něco pro EET a Magento naprogramovat, tak nemůžeme, protože to nelze procesně napsat tak, aby to splňovalo zákon (třeba v případě platebních bran).

Tak 100%, že EET pro shopy bude a to od 1. března 2017. Nejvyšší čas zjistit, zda na tom někdo dělá nebo Magento hodíme přes palubu :slight_smile:

Modul pro EET do Magenta připravuje na únor 2017 Artio. Tak snad jsme zachráněni.

Pokud uz jedete na M2 (pro M1 se neplanuje), tak EET modul od manGoweb je k dispozici zde:
https://www.mangoweb.shop

1 Like

No super, tak teď kterej bude lepčí, co? :slight_smile:
Jo a Hrabiš tam dole mě rozsekal :)))

Je to jednoduchý, tenhle modul od manGoweb je pro M2 a ten od Artio je výhradně pro Magento 1.9.x :slight_smile:

Ahoj vespolek!

Vytvořili jsme EET modul pro Magento. Je zcela zdarma ke stažení na Maghos.com. Na verzi pro Magento 2 pracujeme…

Užívejte a díky za případnou zpětnou vazbu.

Maghos.com team

Ahoj, v tomhle případě je zdarma možná spíš mínus. Nějak mi chybí kontakt a kdo za tím stojí, zcela chybí dokumentace, žádná podpora … takovou věc zdarma bych asi na EET, kde hrozí rizika miliónových pokut neriskoval :wink: Technicky je to zdá se fajn, nicméně nevím jak moc je to komfortní pro volbu plateb, které chci do EET zahrnout a některé třeba nechci (dobírka, převod), plus jak snadno mohu stornovat záznam v EET pro dobropisovanou položku. A nemluvím o doručitelnosti emailů, která je u mnoha Magenta eshopů sázejících na prostý PHP mail() bez vlastního SMTP a korektního nastavení SPF/DKIM mizivá.

Ten link nefunguje. Můžeš to, prosím tedy vystavit? Případně poslat emailem?

Já si to domyslel, správný link je maghos.com

Úplně správný odkaz je http://maghos.com/download