Stavy objednávky BEZ FAKTURACE

Hola, taková blbost. mělo by to jít jednoduše, ale nemohu na to přijít: potřebuji, aby Magento fungovalo bez toho, aby generovalo faktury (ty si dělá klient ve svém účetním SW). Nicméně jediný způsob, jak změnit stav objednávky je, že kliknu v detailu objednávky na čudlík Invoice a tím ji přepnu ze stavu pending na Processing, pak kliknu na Ship a tím je teprve Complete. Potřeboval bych prostě přeskočit celý ten krok s fakturou, prostě rovnou Ship > Complete. Když kliknu rovnou na Ship, tak se přesne do stavu Processing… heeeeelp a díky!

Ahoj,

přeskočení kroku s fakturou Magento neumožňuje není možné.

Popíšu jak jsme to řešili u nás.

Při tvorbě zásilky (shipment) lze zaškrtnou, aby se faktura vytvořila společně se zásilkou., ale ne naopak.

Jako nejlepší řešení se mi jeví: automaticky po odeslání všech položek objednávky, objednávku přesunout programově v observeru do stavu “Complete”.

V minulosti jsme něco podobného řešili upravou kódu tak, aby se faktura automaticky vytvořila, respektive řešili jsme to tak, aby uživatel ve správě objednávky nemusel dělat kroky, které lze udělat automaticky.

Otázka je, jestli to úplně řeší tvůj problém, protože takto vytvořená Magento faktura bude vidět v zákazníkově účtu a bude jiná od faktury z účetího SW. I když i to by se dalo vyřešit.

Asi chceš, aby se faktura vůbec netvořila, že?

@Jaro.

Ahoj, no hele nejprve díky moc za odpověď :slight_smile:
Každopádně ano, potřebuji, aby faktura nebyla vidět ani u zákazníka, neboť to může být legálňo-účetní průšvih (přeci jen faktury s DPH by neměli být dvě různé).

Inu, podívám se ještě na pluginy, zkusíme naohýbat kód a nebo bych to viděl, že bychom se mohli pustit do vývoje pluginu, když už jsme PHP based company. AKorát se mi už nechce věnovat moc energie do M 1.9, když už jsme rozchodili M 2.1.

Díky!
Maxim