Smazaná kategorie se zobrazuje, vytvořená ne [VYŘEŠENO]

Zdravím,
mám problem v Magentu.
V administraci v sekci spravovat kategorie jsem smazal kategorii Mikiny, ta se mi na webu stále zobrazuje v jiných kategoriich, placky, trička …

A když vytvořím novou kategorii tak se mi taktéž nezobrazí na hlavní stránce v navigačním menu, ale pouze v některých jiných kategoiich, nevím co s tím už.¨

Předem díky za každý nápad.

Zkoušel jste přeindexovat web a smaznout cache?

Ne nezkoušel, nechal jsem přidanou kategorii Mikiny a odešel do obchodu za tři hodiny jsem se vrátil, a kat. Mikiny se ukazovala na webu, tak jsem ji chtěl přesunout, a to trvalo zhruba 2 hodinky.

Nevím kde je chyba.

A zjistil jsem, že mi nejdou přidávat produkty, resp. se mi nezobrazí v katalogu ani v kategoriích, ale když na ně přejdu přes URL tak se mi zboží ukáže.

Pravděpodobně je v té kategorii (podkategoriích) velké množství položek a/nebo máte mizerný hosting…

Nejlepší cesta je:

  1. vypnout indexy (přepnout na manualní update) v menu systém/index management
  2. provést požadované změny v kategorii/kategoriích, přesuny apod…
  3. po provedení změn znovu zapnout indexy a následně jeden po druhém reindexovat.

To že se na webu ukazuje/neukazuje kategorie co je v adminu vypnuté/zapnuté, znamená že je zastaralý/neaktuální index (flat), případně i URL adresy. Po provedení reindexu (vše by mělo být zelené) doporučuji smazat cache

V každém případě, nikdy by to nemělo trvat 2 hodiny, to máte BRUTÁLNÍ problém s výkonem a konfigurací serveru (CPU/databáze)

1 Like

cachesem jenom zakázal ,a vše funguje asi jak má, bude vadit když cache necham trvale vypnuté ?

Nemyslím, to by bylo poprvé kdy by taková chyba byla :wink:

Doporučuji ale zkontrolovat ještě nastavení v jednotlivých úrovních (globální, website, store) - tam se často udělá chyba, kdy na jedné úrovni je zapnuto něco, co je na úrovni další vypnuto (změněno)

Bez přístupu k administraci ale není možné říct více.

Zapoměl jsem na cache … viz.: ▼

Bude, hodně… teda pokud vám nevadí že ty stránky budou fakt pomalé… :wink:

To jsou tak i tak:D, nicméně Vám moc děkují za pomoc :slight_smile:

Tak ta pomalost je už jen mizerný/nevhodně zvolený hosting…