Sleva na jeden podprodukt v konfigurovatelném produktu?

Ahoj,

takovej problém: pokud používám konfigurovatelný produkt, tak se ignoruje cena podproduktů (simple products) a bere se nastavení ceny z parent položky, tedy z konfigurovatelého produktu. Sice lze nastavit (pomocí cenového offsetu) rozdílné ceny pro jednotlivé podprodukty, nicméně to není přesně to, co hledám.

Já bych potřeboval nastavit speciální cenu (akce/výprodej) pouze pro jeden podprodukt. Koukal jsem, že existují různé pluginy a řešení, ale je to celkem zamotané a lidé si stěžují.

Máme s tímto někdo reálnou zkušenost, jak to vyřešit?

Děkuju
Maxim

Ahoj Maxime,

před dlouhou dobou jsme použili tento modul https://www.magentocommerce.com/magento-connect/simple-configurable-products.html. V podstatě dělá to jak by smrtelný človek očekával, že bude konfigurovatelný produktu fungovat, tj. cena varianty se definuje na úrovni simple produktu jako absolutní číslo.

Nevím jak moc to bude kompatibilní s posledními verzemi Magenta.

Jaro.

1 Like

Ahoj,
jak píše Jaromír, kdysi jsem nasazoval na jeden eshop modul SCP - Simple Configurable Products a asi do nějaké verze 1.8 fungoval bez problémů. Pak se ale nějaké vyskytly…
Nyní všem doporučuju modul Amasty Color Swatches Pro. Ten je primárně určen na přepínání variant pomocí obrázků vzorníku, ale kromě toho (a spousty dalších věcí) umí to, co modul SCP, tedy ignoruje nastavení cen u konfigurovatelného produktu a používá ceny přiřazených produktů. A funguje spolehlivě u akčních cen, množstevních i skupinových cen i u pravidel produktů.
Má to spoustu výhod, cena konfigurovatelného může být nastavena na “0”, člověk se stará je o ceny přiřazených produktů a při nějakém hromadném přecenění či při synchronizaci cen s nějakým ERP ušetří spoustu času.
Problémy mohou nastat v případě třetích rozšíření, pokud ke své funkci potřebuje potřebuje cenu konfigurovatelného produktu, potom i ta musí být vyplněna správně.

1 Like

Mohu potvrdit, že SCP na to používá mnoho vývojářů. Sice už to není moc udržovaný, ale při troše štěstí to funguje. Placený řešení je pak možná v něčem lepší, kdysi jsem použil http://www.nr-apps.com/store/bcp-better-configurable-products.html , ale ani to nebylo ve všem optimální. Navíc zdá se už to ani neprodávají a dali to raději zadarmo - ani se nedívím, když jen já jsem je umlátil na supportu hromadou ticketů kdysi.

Asi bych se přikláněl k řešení od Mageek - Amasty je spolehlivá firma, byli na letošní Meet Magento CZ a je znát, že vědí co dělají. Navíc cena jejich modulu Color Swatches Pro s výčtem funkcionalit je celkem příznivá.

1 Like

Díky za tip!

Je fakt, že pokaždé, když klientovi vysvětluji, že všechny ty věci, co se dají u simple sub-produktu vyplnit jsou bezva, ale k ničemu nejsou se cítím trochu jako idiot :slight_smile: