Nejde založit nastavitelný produkt

Zdravím ve spolek a prosím o radu.
Mám nainstalováno Magento 1.9.2.4 z webu C4.cz
Založil jsem si vlastnost barva, uložil jsem si ji do množiny vlastností Default. Zkouším založit nastavitelný produkt dvěma cestama:

  1. vytvořil jsem si pomocí kopie několik stejných produktů, které se liší jen barvou. Pokud na jednom kliknu na související produkty, objeví se mi okno se seznamem produktů, které hlásí, že nebyl nalezen žádný záznam. Bohužel jsem zde nenašel tlačítko pro založení nového záznamu nebo možnost vybrat produkt.
  2. Pokud to zkouším tak, že založím hned na začátku nový nastavitelný produkt, vyberu Default skupinu, po uložení se mi nabídne vlastnost barva k zatržení. Zatrhnu a dám pokračovat. Naběhne mi cedule s informacemi o produktu, která má pouze řádky s názvy (obecné, prices,…související produkty). Zde mám položku související produkty na dvou místech (na posledním řádku a pátem od konce). Poslední řádek související produkty nereaguje ani na klik,ani na dvouklik. Ten druhý reaguje. Objeví se mi textová stránka - jako by bylo velmi pomalé internetové spojení, kde vidím seznam produktů, které chci spojit do nastavitelného produktu, mohu je vybrat, ale nemám kde bych ten výběr potvrdil. Tlačítko por uložení nebo potvrzení zde chybí. Je to pouze textová stránka, která má sloupec se zatrhávajími okénky,
    Vůbec netuším, kde může být chyba…
    Edit: při prozkoumání jsem zjistil tyto dvě chyby:
    Uncaught ReferenceError: varienGrid is not defined www.drevene-svicny.cz/:292
    Uncaught ReferenceError: serializerController is not defined www.drevene-svicny.cz/:299