CMS blok na stránku /kontakt

Zdravím,

Potřeboval bych poradit jak na stránku /kontakt přidám block na levou stranu.
Googlil jsem ale nic jsem nevyřešil.

A ještě jeden dotaz, nevím zda je to správně ale v CMS -> Pages jsem nenašel stánku kontakt.

Předem děkují .

Magento a ani jeho základní rozšíření stránku s URL kontakt negenerují, takže musí jít buď o kategorii, produkt nebo CMS stránku. Jste si jist, že CMS stránka s URL klíčem kontakt není? A nemáte náhodou založenou kategorii produktů s URL klíčem kontakt?
Nebo nemáte nastaven přepis URL? Co ta stránka vůbec obsahuje? Pokud nenajdete zdroj obsahu, pak vám neporadím.

Tak stránku contact mám v URL přepisu,
na stáce se prodává textil, a šablonu používám fortis

Dobře… a co stránka kontakt obsahuje? Kontaktní formulář?
Máte živou URL stránky? Můžete ji sem napsat?

Ano kontaktní formulář

www.trikovnik.cz/kontakt

Tak tato stránka neexistuje. Chcete-li na této URL zobrazit kontaktní formulář Magenta, jehož výchozí URL je trikovnik.cz/contacts, nastavte si v administraci (Catalog > URL Rewrite Management) přepis URL podle následujících údajů:

  • Type: Custom
  • ID Path: contacts
  • Request Path: kontakt
  • Target Path: contacts

Nyní se vám na adrese trikovnik.cz/kontakt zobrazí kontaktní formulář Magenta. Výchozí layout stránky je hlavní sloupec (formulář) a postranní sloupec vpravo. Chcete-li zobrazit i levý postranní sloupec, musíte upravit soubor local.xml v adresáři /app/design/frontend/fortis/default/layout.
Otevřete soubor a na konec (před uzavírací tag < / layout >) vložte následující kód:

<contacts_index_index>
    <reference name="root">
        <action method="setTemplate"><template>page/3columns.phtml</template></action>
    </reference>
</contacts_index_index>

Pokud chcete, aby stránka zobrazovala obsah a pouze levý sloupec, místo výše uvedeného vložte:

<contacts_index_index>
    <reference name="root">
        <action method="setTemplate"><template>page/2columns-left.phtml</template></action>
    </reference>
</contacts_index_index>

Uložte soubor, smažte mezipaměť a zkontrolujte, zda se stránka zobrazuje správně.