Toto je civilizované místo pro veřejnou diskuzi

Prosím chovejte se k tomuto diskuznímu fóru se stejným respektem, jako byste se chovali k veřejnému parku. Vytváříme si společný komunitní zdroj – místo pro sdílení schopností, znalostí a zájmů skrze konverzaci.

Nestanovujeme žádná tvrdá omezující pravidla, snažíme se spíše pomoci úsudku naší komunity. Tyto pokyny slouží k tomu, abychom vytvořili přehledné místo pro civilizovanou debatu.

Zlepšeme diskuzi

Dodržujte drobné zásady, které nám zde pomohou vytvořit skvělé místo pro diskuzi. Pokud si nejste jisti, zda váš příspěvek posune konverzaci dále, znovu si rozmyslete, co chcete říci a zkuste přispět později.

Témata, o kterých zde diskutujeme, jsou pro nás důležitá a byli bychom rádi, kdybyste k nim jako k důležitým chovali. Respektujte témata a lidi, kteří o nich diskutují, i když s něčím, co je řečeno, nesouhlasíte.

Diskuzi také zlepšíme tím, že budeme vnímat, co už probíhá. Než začnete zakládat nová témata a psát příspěvky, prozkoumejte naše fórum a zjistěte, čím jsme se už stihli zabývat. Třeba zjistíte, že tu už někdo ze stejného důvodu jako vy byl.

Buďte příjemní, i když nesouhlasíte

Můžete někomu odpovědět tak, že se ním nesouhlasíte. To je normální. Kritizujte však myšlenky, ne jejich řečníka. Prosíme, vyvarujte se:

 • nadávek
 • osobních útoků
 • reakcí na tón příspěvku, ne na jeho obsah
 • impulzivních reakcí

Místo toho používejte rozumné protiargumenty, které diskuzi posunou.

Vaše aktivita se počítá

Konverzace, které zde máme, se dotýkají každého diskutujícího. Pomozte nám proto ovlivnit budoucnost této komunity tak, že se zapojíte do diskuzí, které z tohoto fóra dělají zajímavé místo. A vyhněte se diskuzím, které z něj zajímavé místo nedělají.

Máme, nástroje, které komunitě umožní odhalit nejlepší (ale i nejhorší) přispěvatele: oblíbené, záložky, značky, lajky, odpovědi, možnost úprav a další. Používejte tyto nástroje k tomu, abyste zlepšili uživatelskou zkušenost vás i ostatních.

Zkusme park opustit v lepším stavu, než v jakém jsme do něj přišli.

Pokud vidíte problém, označte ho

Naši moderátoři mají zvláštní autoritu: jsou za toto fórum zodpovědní. Ale vy také. S vaší pomocí mohou být moderátoři komunitními údržbáři, nikoliv policií.

Pokud vidíte, že se někdo na fóru chová špatně, nereagujte na něj. Jen ho to povzbudí a vyčerpá vaši energii i čas. Stačí problém pouze označit a systém či moderátor se o něj postará.

Abychom zachovali funkční komunitu, moderátoři si vyhrazují právo odstranit jakýkoliv obsah či uživatele z jakéhokoliv důvodu. Nové příspěvky žádným způsobem nekontrolujeme, moderátoři ani provozovatel proto nejsou za žádný obsah, který uživatelé přidají, zodpovědní.

Buďte vždy slušní

Nic nepoškozuje tak moc zajímavou konverzaci jako hrubost:

 • Buďte slušní. Nepřidávejte příspěvek, který by mohl být považován za útočný, hrubý či nenávistný.
 • Udržujte úroveň. Nepřidávejte nic obscénního nebo sexuálně explicitního.
 • Respektujte druhého. Neobtěžujte nikoho, nevydávejte se za cizí osobu ani nezveřejňujte osobní informace.
 • Respektujte naše fórum. Nepřidávejte spam ani jiným způsobem nevandalizujte naše fórum.

Tato pravidla nejsou vyčerpávajícími definicemi. Pokud si nejste jisti nějakým příspěvkem, zeptejte se sami sebe, jak byste se cítili, kdyby byl zveřejněn třeba na titulní straně novin.

Naše fórum je veřejné a vyhledávače diskuze indexují. Mějte na vědomí, že vaše vyjadřování, odkazy a obrázky může vidět vaše rodina či přátelé.

Mějme tu přehled

Snažte se příspěvky umístit tam, kam patří tak, abychom mohli více času strávit diskuzí a méně úklidem nepořádku. Tedy:

 • Nezakládejte témata ve špatných kategoriích.
 • Nepřidávejte stejnou věc do několika témat.
 • Nepřidávejte odpovědi, které se nevztahují k obsahu.
 • Neodklánějte se od tématu.
 • Nepodepisujte své příspěvky – každý z nich informaci o autorovi obsahuje.

Nepište, že souhlasíte, používejte tlačítko Líbí se mi. Nesnažte se otočit stávající téma jiným směrem, využijte možnosti vytvořit téma nové.

Přidávejte jen svůj vlastní obsah

Nesmíte přidávat žádný digitální obsah bez souhlasu toho, komu patří. Je také zakázáno publikovat návody a odkazy sloužící ke krádežím cizího intelektuálního vlastnictví (software, videa, hudby, obrázků) či k jinému porušování zákona.

Podmínky používání

Ano, právničení je nudné, ale musíme sebe a vás a vaše data chránit proti těm, kdo se nechtějí kamarádit. Máme Podmínky používání, ve kterých popisujeme vaše i naše chování a práva vztahující se k obsahu, soukromí a zákonům. Pro používání našeho fóra musíte s Podmínkami používání souhlasit.