Překlad rozsahu cen [VYŘEŠENO]

Zdravím, mám problém s přeložením cenového rozsahu u produktů. Místo od do se mi tam zobrazuje od pro :confused: Nevěděl by někdo z Vás, kde to změnit ? Děkuji

Toto vypadá na špatný překlad, co překlep v jednom z CSV souborů. Pokud to nepomůže tak pak se renderování cen se děje v šablonách price.phtml, těch je v systému několik.

Bohužel to nemohu nikde najít :confused:

Můžete poslat URL adresu produktu na kterém s tím máte problém? Případně kterou verzi Magenta používáte.

Tady je odkaz http://medianest.net/ronin-rental-kit.html ale dělá se to hromadně u všech předmětů.
Magento verze 1.8.1.0

Odkaz je na bundle produkt. Šablona s cenou je bundle/catalog/product/price.phtml a zde se nachází

<span class="price-label"><?php echo $this->__('To') ?>:</span>

Někde v catalog.csv souboru bude řetězec ‘To’ přeložen jako ‘Pro’

Nejlepší řešení bude upravit si

<?php echo $this->__('To') ?>

na nové

<?php echo $this->__('Bundle:To') ?>

a pak do translate.csv pro danou jazykovou mutaci vložit správný překlad, tj řádek

"Bundle:To","Do"

Cesty k souborům budou:

  • app/design/frontend/[package]/[theme]/template/bundle/catalog/product/price.phtml
  • app/design/frontend/[package]/[theme]/locale/cs_CZ/translate.csv

Děkuji, bohužel druhý soubor se v dané složce vůbec nevyskytuje :confused: je tam spousta souborů csv, které začínají Mage_xxxx ale žádný soubor translate.csv :confused:

pokud app/design/frontend/[package]/[theme]/locale/cs_CZ/translate.csv nemůžete najít tak jej prostě vytvořte prázdný a dodejte nový obsah "Bundle:To","Do" :wink:

Bohužel, ani tohle nepomohlo :confused:

Těžko říci, kde je problém, abych mohl poradit více je potřeba znát nastavení v System > Configuration > Desing pro dané store view:

  • Co máte v Package > Current name ?
  • Co máte v Themes > Translation ?
  • Co máte v Themes > Template ?
  • Co máte v Themes > Default ?

Nakonec bych zkotroloval, že máte skutečně nastavenou lokalizaci na češtinu (cs_CZ).

Řada užitečných informací je v Magento Design Guide (PDF).

Current Package Name mám default a jako výchozí šablonu mám ves_digital a v ostatních kolonkách nic :smile:

tak je potreba vytvorit soubor app/design/frontend/default/ves_digital/locale/cs_CZ/translate.csv

rozhodne bych doporucil zkontrolovat preklepy :smile:

A do toho nového souboru se vloží jen tento řádek ?
“Bundle:To”,“Do”

Děkuji, nakonec jsem to vyřešil přepisem souboru v jiném archivu.
Složka Bundle totiž vůbec neexistovala.
Tuhle adresu app/design/frontend/[package]/[theme]/template/bundle/catalog/product/price.phtml
jsem musel nahradit touhle app/design/frontend/[package]/[theme]/template/catalog/product/price.phtml
V podstatě se složka calatog nacházela už ve složce template, nikoli ještě v podložce bundle.
V souboru translate.csv pak jen stačilo vyměnit bundle za catalog a problém byl vyřešen.
Nikdy bych neřekl, že taková “banalita” zabere tolik času :confused:

1 Like