Instalace Magento 2

Zdravim Magentaci. Snazim sa nainstalovat nove Magento 2, verzia 2.0.5. Po zadani vsetkych potrebnych udajov a kliknuti na install sa instalacia hned zastavi a v error logu vypise tieto chyby. Viete poradit v com je problem a ako ho odstranit? Vored dakujem za kazdu radu a pomoc

[ERROR] Exception: Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/magento/framework/App/DeploymentConfig/Writer.php on line 116 in /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/magento/framework/App/ErrorHandler.php:61
Stack trace:
#0 [internal function]: Magento\Framework\App\ErrorHandler->handler(2, 'Zend OPcache AP...', '/nfsmnt/hosting...', 116, Array)
#1 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/magento/framework/App/DeploymentConfig/Writer.php(116): opcache_invalidate('/nfsmnt/hosting...')
#2 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/setup/src/Magento/Setup/Model/Installer.php(380): Magento\Framework\App\DeploymentConfig\Writer->saveConfig(Array, true)
#3 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/setup/src/Magento/Setup/Model/Installer.php(323): Magento\Setup\Model\Installer->createModulesConfig(Array)
#4 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/setup/src/Magento/Setup/Controller/Install.php(97): Magento\Setup\Model\Installer->install(Array)
#5 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-mvc/src/Controller/AbstractActionController.php(82): Magento\Setup\Controller\Install->startAction()
#6 [internal function]: Zend\Mvc\Controller\AbstractActionController->onDispatch(Object(Zend\Mvc\MvcEvent))
#7 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-eventmanager/src/EventManager.php(444): call_user_func(Array, Object(Zend\Mvc\MvcEvent))
#8 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-eventmanager/src/EventManager.php(205): Zend\EventManager\EventManager->triggerListeners('dispatch', Object(Zend\Mvc\MvcEvent), Object(Closure))
#9 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-mvc/src/Controller/AbstractController.php(118): Zend\EventManager\EventManager->trigger('dispatch', Object(Zend\Mvc\MvcEvent), Object(Closure))
#10 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-mvc/src/DispatchListener.php(93): Zend\Mvc\Controller\AbstractController->dispatch(Object(Zend\Http\PhpEnvironment\Request), Object(Zend\Http\PhpEnvironment\Response))
#11 [internal function]: Zend\Mvc\DispatchListener->onDispatch(Object(Zend\Mvc\MvcEvent))
#12 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-eventmanager/src/EventManager.php(444): call_user_func(Array, Object(Zend\Mvc\MvcEvent))
#13 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-eventmanager/src/EventManager.php(205): Zend\EventManager\EventManager->triggerListeners('dispatch', Object(Zend\Mvc\MvcEvent), Object(Closure))
#14 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/vendor/zendframework/zend-mvc/src/Application.php(314): Zend\EventManager\EventManager->trigger('dispatch', Object(Zend\Mvc\MvcEvent), Object(Closure))
#15 /nfsmnt/hosting1_2/b/0/b0487c4e-36b7-4b0a-bcea-dc916965d0dc/dobermans-eshop.sk/web/setup/index.php(31): Zend\Mvc\Application->run()
#16 {main}
1 Like

Pravděpodobně to souvisí s konfigurací opcache v php. Obrátil bych se na poskytovatele hostingu.

Je potřeba prověřit a zřejmě přenastavit nastavení php. Vizte http://php.net/manual/en/opcache.configuration.php#ini.opcache.restrict-api

OPcache je na hostingu zapnuty. Riesil som to z podporou a toto mi odpisali…

Dobry den,

preverovali sme situaciu s nasim timom administratorov a momentalne sa jedna o problem s CMS magento. Ide o to, ze aj napriek tomu, ze je opcache zapnuty na nasich serveroch, Vasa aplikacia ho v procesi instalacie vo vyssie spomenutom subore vypne a potom kvoli tomu vyskoci dana chybova hlaska.

Zial jediny navod na opravu co sme nasli je po nemecky.Skuste ho teda prelozit cez google translate do anglictiny: https://community.woltlab.com/thread/229115-hilfe-mit-fehler-zend-opcache-api-is-restricted-by/,

pripadne to vyskusajte overit s vypnutym opcache aj v nastaveniach ci sa aj nadalej bude prejavovat.

1 Like

Ahoj, uz si tento problem nejak vyriesil ? mam ten isty problem ale ziadne riesenie :frowning:

nie nevyriesil. aj ked v nastaveniach vypnem opcache, problem pretrvava…

Tak nakoniec sme to s webhostingom vyriesili a magento2 nainstalovali navod najdete tu: Magento2 instalacia

1 Like

Mě se z českých hostingů pro Magento 2 pozdává snad jen Savana, což prakticky není webhosting, ale převlečený Managed VPS. Je supr i pro Magento 1 projekty (dobrý škálování výkonu pro PHP i SQL databázi, SSH k dispozici). V zahraničí už je to lepší, ale ČR je pro M2 zatím dost špatný. Ta Savana se mi tak moc líbí, že jsem na to udělal i microsite Magento webhosting s argumentací pro mé zákazníky.

Ahoj, chcel by som ta poziadat o ten navod ako si rozbehal magento 2.1… mas to este niekde? link je uz neaktualny . dakujem

Ahoj, zkusil jsem teď narychlo a letmo aktuální Magento 2.2 na mnou doporučovaném Magento 2 webhostingu a instalace bez potíží. Díky SSH instalace v shellu, akorát jeden soubor jsem musel upravit po instalaci, protože se snaží dostat do /tmp a to je na hostingu nedostupný. Výsledek polotovaru dostupný přes https://demo.magentowebhosting.cz

m22-install-2

m22-install-4

Dneska jsem tam loupnul nejnovější Magento 2.2.6 a na den si zvýšil tarif na nejvyšší na zkoušku. Docela to lítá a instalace poslední verze taky bez větších potíží (pár drobností bylo potřeba poladit, ale šlape to).

Zdravím ve spolek,
řeším nasazení Magenta 2. Dlouho jsem se díval po nějakém odpovídajícím umístění, až jsem našel doporučení na Savanu :slight_smile: děkuji @openmage. A nyní jsem náhodou nalezl můj problém zde na fóru. A nejspíš se týká toho souboru, co je po nakopírování balíku na FTP nutný upravit. Mohl bych poprosit o radu? Při prvním spuštění frontendu před instalací vyskočí hláška o open_basedir restriction in effect. Pokud zkusím index.php přeskočit přímo na /setup, dostanu už jen error 500.

Předem díky za každou radu

Zdravíčko, pokud to je ta klasická chyba open_basedir restriction in effect, tak Savana to má dobře popsané v dokumentaci pro dvojkové Magento.

Díky za radu. Bylo to tak. Poté jsem měl ještě drobnost ohledně .htaccess, ale support na Savaně byl rychlý a navedl mě k nápravě.

Jj mají krutopřísnou podporu :slight_smile: Kdybyste chtěl nějaké tipy pro tunění .htaccess pro lepší rychlost M2 a hlavně lepší rating z tohoto pohledu ze strany Google (Page Insights), tak piště PM nebo jsou tu na mě kontakty.

Ahoj. Přemýšlím, že bych předělal svůj eshop na Magento 2.3. Jaký hosting doporučujete? Savanu?
Eshop mám momentálně na C4 hostingu (Magento 1.9).
Koukal jsem, že Savana nabízí php-memory limit pouze 256mb, není to pro magento 2.3 málo?

Memory limit Magenta 2 pro admin úkoly je 768M. Pro běh celého eshopu bude určitě lepší mít 4GB+

Ahoj, není pravdou, že Savana nabízí jen 256 MB memory_limit pro PHP. To se týká nižších tarifů, v těch vyšších - doporučuji třeba SAVANA 3001 nebo SAVANA 4001 - máte 512 MB resp. 640 MB paměti pro PHPko. To jsou multihostingové tarify běžící na SSD, šlape to myslím dobře. Pro náročnější shopy pak tarify PROFI VPS, které mají všechny 1GB memory_limitu a škálované jsou podle prostoru, počtu CPU a procesů webserveru.

Docker + kamkoliv jako VPS, my jedeme konkrétně DigitalOcean, plná spokojenost, už bych nechtěl jinak :slight_smile: